Zmiana adresu logowania wordpress w 3 minuty

Czy rzeczywiście pozostawienie domyślnego adresu logowania jest aż tak niebezpieczne jak mówią? Czy boty spam boty i hakerzy tylko czekają aż postawisz swojego świeżutkiego bloga?
Jeśli jesteś ciekawy, to wiesz co zrobić 🙂

Czy zmiana adresu logowania wordpress jest ważna?

To zależy. Ja długo funkcjonowałem na domyślnym adresie logowania i szczęśliwie nie spotkały mnie negatywne konsekwencje. Jak zwykle w tego typu przypadkach zdania będą podzielone, ja jednak przedstawię Ci opinię osoby która była po obu stronach. ( prawie jak Neo w matrixie )

Jeżeli nie chcesz czytać to poniżej na moim kanale pokazuję jak zmienić adres logowania.

Domyślny adres logowania, czy coś Ci grozi?

Kiedy założyłem bloga nawet o tym nie myślałem, że mój adres logowania jest domyślny i teoretycznie każdy go zna. Sądziłem raczej, że skoro na bloga i tak nikt nie wchodzi to nic mi nie grozi i było tym ziarno prawdy. Do czasu…

Okazało się bowiem, że poza użytkownikami po sieci krążą również boty, które jeśli złamią Twoje hasło to po prostu wbiją Ci się na bloga 🙂 Trafią na Twojego wordpressa prędzej niż Ci się wydaje, a najpewniej na długo przed tysiącami użytkowników.

Zauważyłem to dopiero w momencie kiedy zainstalowałem sobie wtyczkę wordfence. To taki plugin który informuje Cie czy były jakieś ataki, próby złamania hasła itp na Twoim blogu. Szerzej o niej napisze kiedy indziej, wracając do Twojego bloga…

Zmiana adresu logowania wordpress nic Cię nie kosztuje

W momencie którym uświadomisz sobie, że Twojego bloga odwiedza sporo „syfu” krążącego po sieci to tak jak ja zaczniesz nieco inaczej myśleć na temat zmiany adresu logowania.

Przyjmijmy taką sytuacje.

Masz mało skomplikowane hasło do panelu administracyjnego, a przy tym link do logowania jest domyślny. Boty łatwo na niego trafiają i używając słownikowej metody łamania haseł włamują się na Twojego bloga, a potem już zaczyna się zabawa.

Oczywiście jeśli masz backup to nic strasznego, ale zawsze stracisz trochę czasu na przywrócenie wszystkiego zamiast poświęcić go na rozwój.

Ze zmianą adresu logowania jest jak z zabezpieczeniem do roweru za 10 zł, proste idzie je obejść ale zawsze to jakaś dodatkowa przeszkoda. Jak zobaczysz poniżej zmiana adresu logowania w wordpress będzie bardzo prosta.

Zmiana adresu logowania wordpress – jak to zrobić w 3 minuty

Przechodzimy do sedna sprawy, można to zrobić oczywiście bez wykorzystywania wtyczek, zresztą jak większość rzeczy wordpress ale ja pokażę Ci jak to zrobić przy jej pomocy.

Wszystko czego dzisiaj potrzebujesz to wtyczka WPS Hide Login

Po jej instalacji z lewego menu wybierz Ustawienia>Ogólne, zjedź na sam dół i powinieneś zobaczyć coś takiego (screen 1)

Screen 1

Podajesz tutaj nazwę adresu logowania i już. Trwało 3 minuty? chyba nawet mniej 🙂 
To tyle na dzisiaj.

P.S. Błagam, nie zapomnij tylko zmienionego adresu. Ja to zrobiłem.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.