Jak dodać wtyczkę wordpess?

Dziś pokażę Ci jak dodać wtyczkę do wordpressa krok po kroku. Jet to niezbędna podstawa jeśli chcesz rozbudować swoją stronę lub bloga o kolejne funkcjonalności. Zobacz jak prosto to zrobić.

Jak dodać wtyczkę wordpress – metoda 1 (szybsza, łatwiejsza przynajmniej dla mnie ;))

Przejdź do swojej strony i zaloguj się do Panelu, aby następnie z lewego menu wybrać pozycję „Wtyczki”. Na kolejnej podstronie klikasz „Dodaj nową” możesz to zrobić w dwóch miejscach patrz (screen 1).

screen 1

Jeżeli wolisz oglądać, to poniżej znajdziesz film na moim kanale na którym omawiam wsyztsko krok po kroku.

Po prawej stronie znajduje się pole „szukaj wtyczek” (screen 2) w tym miejscu wpisujesz nazwę wtyczki której szukasz.

screen 2

W większości przypadków po wpisaniu nazwy wtyczki pojawią się również inne spełniające podobne funkcje, nie zrażaj się jeśli w pierwszych wynikach nie pojawi się ta której szukasz. Zapewne znajdzie się nieco niżej.

Jeśli znalazłeś już wtyczkę której szukałeś pozostaje Ci nic innego jak nacisnąć przycisk „Instaluj” 
znajduje się on na karcie wtyczki. (Screen 3) Instalacja nie spowoduje przeładowania strony, a po jej zakończeniu przycisk „Instaluj” zamieni się w „Aktywuj” który również należy kliknąć – spowoduje to włączenie wtyczki.

screen 3

Brawo zainstalowałeś swoją wtyczkę!

Pozostała jeszcze kwestia konfiguracji wtyczki, nie wszystkie mają takową, ale jeśli jest dostępna musisz powtórzyć kroki i ponownie kliknąć w lewym menu „Wtyczki”. Ujrzysz listę zainstalowanych dodatków a przy tych które mają możliwość konfiguracji zobaczysz przycisk „Ustawienia”
.

W tym poście nie będę opisywał szczegółowej konfiguracji ponieważ każda wtyczka ma własną. 
Planuję jednak wkrótce przygotować serię, w której będę omawiał wtyczki szczegółowo, a link do niej znajdzie się w tym miejscu.

Dodajemy wtyczkę do wordpress metoda 2 (niekoniecznie trudniejsza)

Metoda niżej przedstawiona zakłada, że jesteś w posiadaniu wybranej wtyczki w formie spakowanego archiwum ZIP.

Zaczynamy analogicznie jak w pierwszym przypadku z tą różnicą, że po kliknięciu „Dodaj nową” w tym samym miejscu klikamy przycisk który pojawi się w miejsce poprzedniego „Wyślij wtyczkę na serwer” (Screen 4)


Screen 4

Aby zainstalować wtyczkę musisz wybrać jej lokalizację z Twojego komputera. Następnie uploadować ją na serwer, pozostałe czynności instalacji odbywają się również analogicznie jak w przypadku nr 1.

WordPress jako system jest potężnym narzędziem, a jego największym atutem są wtyczki, dzięki którym staje się tak wszechstronny. Niewątpliwie przed Tobą jeszcze wiele wtyczek które będziesz miał okazję zainstalować i poznać. Dlatego waże abyś potrafił zrobić to poprawnie. Jeśli masz pytania lub problemy przy instalacji podziel się nimi w komentarzu, na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.