Jak wyłączyć wtyczkę w wordpress?

Czasami przydaje się posprzątać w wordpressie. Wyłączyć lub usunąć na stałe wtyczki których nie używamy albo zastąpiliśmy je innymi. Jak to zrobić w prosty sposób dowiesz się z dzisiejszego wpisu.Jak wyłączyć wtyczkę w wordpress? 

Pokażę Ci dzisiaj 3 sposoby jak wyłączyć wtyczkę w wordpress. Dwa z nich pozwalają dezaktywować wtyczkę z poziomu panelu administracyjnego. Zaloguj się więc do wordpress’a i wybierz z lewego menu Wtyczki. (Screen 1)

Lista wtyczek
Screen 1

Pojawi się lista wszystkich wtyczek które posiadasz w wordpress. Aby wyłączyć wtyczkę przejdź do wybranej i pod jej nazwą po lewej stronie kliknij „Wyłącz” (Screen 2).

Jak wyłączyć wtyczkę w wordpress
Screen 2

Po wyłączeniu wtyczki zaraz obok pojawi się opcja „Usuń”, która pozwala na stałe usunięcie dodatku z naszego systemu.

Poniżej znajdziesz cała instrukcje na moim kanale YouTube 🙂

Jak wyłączyć wiele wtyczek na raz?


Kiedy wiesz już jak wyłączyć pojedynczą wtyczkę, zrobienie tego dla wielu nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. W tym celu zaznacz checkbox przy wtyczkach które chcesz wyłączyć (Screen 3) następnie wybierz „Masowe działania” – włącz (Screen 3) i Zastosuj.

Wyłączenie wielu wtyczek na raz
Screen 3

Sposób trzeci poprzez FTP

Trzeci sposób wyłączenia wtyczek będzie wymagał od Ciebie wejścia na serwer. Jeżeli nie wiesz jak skonfigurować połączenie FTP dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Jak skonfigurować połączenie FTP

Po pierwsze po dostaniu się na serwer znajdź katalog zawierający wtyczki, ścieżka do niego wygląda tak:

/wp-content/plugins/

Po drugie będąc w katalogu aby dezaktywować wtyczkę wystarczy zmienić nazwę jej katalogu dodając np dodatkowy znak na końcu lub początku. Przywrócenie jej to po prostu przywrócenie pierwotnej nazwy katalogu.

Instalując wiele wtyczek możemy wpłynąć na szybkość działania naszego bloga. Dlatego ważne jest aby raz na jakiś nas dokonać przeglądu i usunąć zbędne narzędzia z naszego systemu.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.