Jak sprawdzić pozycję w google? – 3 narzędzia do monitorowania pozycji

Jeżeli chcesz aby Twoje pozycjonowanie przyniosło efekt, powinieneś kontrolować i mierzyć swoje działania. Dzięki temu dowiesz się jak Twoje działania wpływają na pozycję strony w google.
Dzisiaj pokażę Ci jak sprawdzić pozycję w google za sprawą 3 narzędzi które miałem okazję przetestować. Do dzieła.


To jak sprawdzić pozycję w gogole? 

Masz możliwość wpisania w google dowolnej frazy. Dzięki temu sprawdzisz na jakiej pozycji znajduje się Twoja strona. Robiąc to codziennie notując każdą zmianę uzyskasz obraz postępów pozycjonowania. Prawda że proste? Szkoda tylko że zmarnujesz przy tym masę czasu.

Co zatem zrobić? Pozwól że zajmie się tym za Ciebie automat, jak? zobacz poniżej.

Seriwsy sprawdzające pozycję w google

Wszystkie narzędzia które Ci tutaj opiszę są płatne i przetestowałem je osobiście. Wszystkie mają swoje wady i zalety dlatego nie będę namawiał do używania któregoś konkretnego. Wskażę jedynie to, które spełnia moje oczekiwania i używam go już dłuższy czas.

Każde z nich ma darmowy okres próbny dzięki któremu możesz sprawdzić funkcje i działanie na podstawie których zdecydujesz, które odpowiada Ci najbardziej.

Seo Station

Jest bardzo przyjemne wizualnie, przejrzysty panel pozwala łatwo odczytać interesujące nas informacje. W najniższej wersji za 27 zł miesięcznie możesz dodać 50 fraz, a w najwyższej wersji Enterprise za 127zł /miesiąc – 500 fraz. Czy to dużo czy mało ocenisz sam po porównaniu wszystkich trzech.

Serwis seo-station

Oprócz wykresów pozycji narzędzie poda nam takie dane jak ilośc zindeksowanych stron, ilośc back linków, Trust flow/Citation Flow i liczbę odwiedzin.

Back link – termin oznacza link z innej strony kierujący do naszej strony lub dowolnej z podstron.

Trust flow/Citation Flow – to wskaźniki odpowiadające za wiarygodność i jakość Twojej strony, w oparciu o linkowanie do i na zewnątrz strony.

Dla lubiących cyferki Seo Station generuje automatyczne raporty i alerty zmiany pozycji wysyłane prosto na maila. W ten sposób zostaniesz powiadomiony jeżeli pozycja Twojej strony wzrośnie lub spadnie w dół.

Na duży plus zasługuje aplikacja mobilna dzięki której na bierząco jesteśmy wstanie podglądać wyniki pozycjonowania.

Seo Station rozwija bazę wiedzy dla swoich klientów, do której oczywiście masz dostęp w ramach panelu. Jest to bardzo przydana rzecz dzięki której możesz być na bierząco z nowościami w SEO i wiele się nauczyć.

Link do narzędzia: https://www.seostation.pl/

Unamo

To kombajn! bardzo rozbudowana aplikacja do monitorowania pozycji. Oprócz standardowych funkcji pokazywania pozycji w różnych zakresach czasowych oferuje również audyt strony.

Jak sprawdzić pozycję w google? - Unamo

Audyt to sprawdzenie Twojej strony pod kątem optymalizacji pod pozycjonowanie, mega przydatna funkcja dla zaczynających dopiero przygodę z SEO. Unamo wskaże Ci błędy i podpowie jak je zoptymalizować, jest bardzo dobrym uzupełnieniem wtyczki Yoast SEO.

O warstwie wizualnej nie będę się rozpisywał ponieważ interfejs jest po prostu świetny, graficznie stoi na najwyższym poziomie. Widać że specjaliści od UI/UX mieli ręce pełne roboty dzięki czemu poruszanie się po panelu jest łatwe i przyjemne.

UI (User Interface) – interfejs użytkownika czyli wszystkie te elementy oprogramowania które odpowiadają za interakcję z użytkownikami.

UX (User Experience) – czyli wrażenia użytkownika podczas korzystania z interfejsu oprogramowania.

Jeżeli chodzi o cenę koszt miesięcznego planu dla 100 fraz to 79 zł oraz 421 zł dla 1000 fraz miesięcznie. Jeżeli dopiero zaczynasz to są na rynku zdecydowanie tańsze rozwiązania.

Link do monitora: https://www.unamo.com

Seo-stat

Narzędzie do sprawdzania pozycji którego używam, dlaczego? Bo jest proste i tanie.

serwis seo-stat

Seo-stat niewątpliwie odbiega od poprzedników przede wszystkim mniejszą ilością funkcji, nie znajdziemy tutaj automatycznych alertów czy narzędzia do audytów.

Mamy za to system sprawdzania pozycji na różnych głębokościach wyszukania od 10 do 200 wyników oraz możliwość generowania raportów (również automatycznych).

Jeżeli pozycjonujesz dla klientów, seo-stat oferuje możliwość wysyłania automatycznych raportów bezpośrednio na email klienta, co jest sporym udogodnieniem.

W tym przypadku nie ma sztywnych planów cenowych płacisz za ilość fraz i domen, które dodasz do panelu. Dla mnie jest to świetne rozwiązanie. Do dyspozycji mamy kalkulator w którym obliczymy ile miesięcznie będzie kosztować nas korzystanie z narzędzia.

Np. w cenie 8,66 zł dla jednej domeny możemy dodać 50 fraz.

Nie będę ukrywał że wizualnie jest bardzo skromnie ale za całą tą prostotą stoi funkcjonalność która jak dla mnie jest w zupełności wystarczająca.

Link do narzędzia: https://www.seo-stat.pl

Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z narzędzia do sprawdzania pozycji w google to powinieneś znaleźć tutaj coś dla siebie, na rynku takich serwisów jest mnóstwo ale tak jak wspomniałem na początku napisałem Ci tylko o tych które miałem okazję sprawdzić. Jeżeli znasz inne godne polecenia to podziel się nimi w komentarzu. Pozdrawiam.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.