2 min. czytania

Jeżeli piszesz bloga to planowanie publikacji jest niezbędną opcją wordpress z która powinieneś się zapoznać. Jak jej używać i jakie korzyści dzięki niej otrzymasz dowiesz się z dzisiejszego wpisu.

Dlaczego planować publikację?

Prowadząc bloga, fanpage, kanał Youtube, podcast lub jakiekolwiek inne miejsce w sieci najważniejsza jest regularność publikacji wpisów, a jak wiemy nie zawsze jest czas i wena na pisanie.

Z pomocą wtedy przychodzi planowanie, a dokładniej pisanie postów wcześniej i publikowanie ich w wyznaczonym terminie. Daje nam to swobodę tworzenia bez presji czasowej. Myśl że musisz coś dzisiaj napisać jest najgorszym wrogiem kreatywności.

Dzisiaj pokażę Ci jak planować posty zarówno z edytorze gutenberg jak i klasycznym. Do dzieła!

Planowanie wpisu w edytorze Gutenberg

Aby rozpocząć tworzymy oczywiście nowy wpis, a kiedy mamy już gotowy po prawej stronie w opcjach klikamy Opublikuj (Screen 1). Pojawi nam się kalendarz na którym możemy wybrać datę i godzinę publikacji. Wystarczy teraz że wybierzesz przyszłą datę w której chcesz aby post został opublikowany i gotowe.

planowanie publikacji wpisu edytor guttenberg
Screen 1

Zaplanuj publikację wpisu w klasycznym edytorze

Korzystając z edytora klasycznego postępujemy podobnie. W prawym panelu przy opcji Opublikuj Natychmiast kliknij Edytuj, pojawi się pole z datą i godziną publikacji posta.
(Screen 2) Dodaj wybraną datę i zaplanuj publikację wpisu klikając OK.

publikację wpisu w klasycznym edytorze
Screen 2

Prawda że proste? a za to jakie przydatne, według mnie świetne narzędzie bez którego w miarę rozwoju Twojego bloga nie będziesz wstanie się obejść.

Facebook również ma taką opcję, a mało tego są narzędzia pozwalające automatycznie publikować wpisy z wordpress na Twoim fanpage, ale o tym w kolejnych wpisach 🙂

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.