Jak wyłączyć powiadomienia o komentarzach w wordpress?Dostajesz powiadomienia z wordpress za każdym razem kiedy ktoś skomentuje Twój wpis? Jeżeli podobnie jak ja uważasz że pora przestać zaśmiecać skrzynkę to zapraszam do przeczytania tego krótkiego wpisu.O ile dobrze wiedzieć co się dzieje na blogu przeglądając komentarze użytkowników, to przepełniona powiadomieniami skrzynka nie jest niczym dobrym. W gąszczu wysłanych z wordpressa wiadomości mogą zapodziać się te dla nas istotniejsze.

Wraz z wzrostem popularności Twojego bloga ruch na nim się zwiększy, a co za tym idzie pojawi się więcej komentarzy pod postami powodując nic innego jak wiekszą liczbę powiadomień, która z czasem może stać się irytująca.

Jak wyłączyć automatyczne powiadomienia?

Zaloguj się do panelu administracyjnego i wybierz z lewego menu odpowiednio Ustawienia » Dyskusja. (Screen 1)

Screen 1

Zostaniesz przeniesiony na kartę na której po przesunięciu strony w dół powinieneś zobaczyć opcje „Wyślij mi emaila za każdym razem, kiedy” (Screen 2)

Screen 2

Domyślnie opcje „ktoś doda komentarz” oraz „komentarz oczekuje na moderacje” są zaznaczone, wystarczy że odznaczysz te opcje i klikniesz „Zapisz zmiany” od teraz powiadomienia nie będą wysyłane na Twój email. Prawda że proste 🙂

Mam nadzieje że przeczytanie tego artykułu zajęło Ci tylko chwilkę, był to pierwszy wpis z nowej serii Quick Tips – szybkie porady których wdrożenie nie powinno Ci zająć więcej niż 5 minut. Jeżeli mas ochotę na więcej szukaj w kategorii Szybkie porady 🙂

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.