Jak wyłączyć edytor gutenberg?

Gutenberg pojawił się w wordpress już jakiś czas temu, jednak do tej pory nie każdy się do niego przekonał. Spotykam często użytkowników którzy chcą powrócić do klasycznej wersji, dlatego dzisiaj napiszę Ci właśnie o tym.

Jak wyłączyć edytor gutenberg?


No właśnie, niestety nie ma ukrytego w opcjach przełącznika który dezaktywuje nam Gutenberga, musisz zastosować pewne sprytne obejście. Jakie? o tym poniżej.

Jeżeli trafiłeś na bloga po raz pierwszy to wiedz że znajdziesz na nim mnóstwo „szybkich porad” których wdrożenie nie powinno zająć Ci więcej niż 10 min, a efekt ich zastosowania może być zaskakujący.

Więcej porad znajdziesz pod adresem https://mattbox.pl/category/szybkie-porady/

Wracając jednak do Gutenberga, jeżeli nie podszedł Ci edytor który programiści wordpressa upodobali sobie jako domyślne rozwiązanie możesz się go szybko pozbyć. W tym celu przejdź z lewego menu do wtyczek i kliknij Dodaj nową Screen 1

Jak wyłączyć edytor Gutenberg
Screen 1

I tutaj uwaga mega zaskoczenie w śród nowych wtyczek szukasz „Klasyczny edytor” i oczywiście instalujesz go u siebie i aktywujesz. Ależ to było odkrywcze prawda? :)


Jednak dzięki temu prostemu zabiegowi domyślnie zostanie ustawiony klasyczny edytor i będziesz mógł bez problemu się nim nacieszyć ponownie.

UWAGA: Jeżeli masz wpisy w Gutenbergu i edytujesz je w wersji klasycznej edytora, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że po zapisaniu taki wpis się posypie.

Dlatego najlepiej w takim wypadku stosować zainstalowany klasyczny edytor do nowych wpisów.

To by było tyle na dzisiaj, Mam nadzieje że dowiedziałeś się z tego artykułu jak wyłączyć edytor Gutenberg. 

Zapraszam Cię jeszcze do zapisu na newsletter – dostaniesz odemnie darmowy rozdział e-booka SEO Start. Jeśli pozycjonujesz się sam to znajdziesz w nim coś dla siebie. 

Formularz zapisuj znajdziesz poniżej.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.