Jak dodawać automatycznie tekst pod treścią wpisu

Czasami bywa tak, że jakaś funkcjonalność spędza nam sen z powiek, tak właśnie było z prostą wtyczką która pozwala na umieszczenie dodatkowej treści pod każdym wpisem. Też Ci takiej brakuje? to zapraszam do wpisu.


Genialna w swej prostocie wtyczka

Dzisiaj będzie króciutko, ostatnio tak bardzo pochłonęła mnie praca, że nie napisałem nic przez blisko 2 tygodnie. Nieustanie z tyłu głowy miałem głos który mówił mi że blog czeka, to uczucie zaniedbania mnie przytłacza, też tak masz kiedy nie piszesz?


Wracając do tematu, trochę szukałem wtyczki, która dodaje automatycznie skonfigurowaną treść pod każdym wpisem. Tak wiem idzie to zrobić w kodzie widgetów itp ale mi się nie chciało to raz, a dwa ten blog piszę dla osób które niejednokrotnie stawiają swoje pierwsze środki w wordpress. Także starych wyjadaczy wordpresowych i programistów proszę o wyrozumiałość :)


Plugin o którym piszę nazwa się Add Widget After Content prawda że wyszukana nazwa? :)
Znajdziesz go oczywiście w wyszukiwarce wtyczek.


Wtyczka Add Widget After Content


Po instalacji wtyczki otrzymujemy dodatkowy widget który pojawia się po treści na wybranych podstronach, piszę na wybranych bo oczywiście masz opcję wyboru na których chceszgo wyświetlić.

Aby dokonać tej konfiguracji przejdź z lewego menu do zakładki Wygląd i następnie Widget After Content twoim oczom powinno ukazać się to co na screenie poniżej.

widget po treści wpisu
Screen 1

Domyślnie wtyczka wyświetla dodatkową treść dla wszystkich postów, w opcjach mamy możliwość zaznaczenia kategorii, typów postów i formatów dla których nie ma się pojawiać.

Edycja treści wyświetlanej na końcu tekstu

Po zakończeniu krótkiej konfiguracji możesz przejść do edycji teści którą chcesz wyświetlać. W tym celu przejdź z lewego menu Wygląd>Widgety następnie powinieneś zobaczyć pole widgetu After Content (Screen 2)

tekst po treści
Screen 2

Teraz wystarczy, że do pola widgetu dodasz odpowiedni blok, tylko od Ciebie zależy co to będzie, treść, zdjęcie lub pole kodu HTML. Po dodaniu i zapisaniu element tego widgetu pojawi się pod każdym wybranym przez Ciebie postem.


To by było na tyle mam nadzieję że ta prosta w obsłudze wtyczka pozwoli Ci na interesujące rozwiązania na Twoim blogu. Jeżeli zaciekawił Cie ten artykuł zerknij do sekcji szybkie porady wordpress które dodaję na blogu.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.