Jak wstawić mapę google na stronę wordpress

Szukasz informacji jak wstawić mapę google na stronę wordpress, świetnie się składa z tego postu dowiesz się jak to zrobić na kilka sposobów. Nie powinno Ci to zająć więcej niż 10 min. Zapraszam
.

Jak wstawić mapę google na stronę wordpress

Mapę gogole można wstawić na kilka sposobów w zależności od tego do czego chcemy ją wykorzystać, poniżej przedstawię Ci w jaki sposób możesz to zrobić.

Na moim YouTube obejrzysz nagranie na którym krok po kroku pokazuję jak wstawić mapę.

Jak wstawić mapę google sposób pierwszy

Pierwszy sposób pozwala wstawić mapę google praktycznie w każdym miejscu strony i opiera się na kodzie wygenerowanym bezpośrednio z google maps.

Aby wygenerować taki kod przejdź na stronę map google: https://maps.google.pl

Wpisz adres który chcesz pokazać na mapie, a kiedy wyświetli się lokalizacja wybierz z lewej zakładki Udostepnij (screen1)

jak wstawić mapę google na stronę wordpress
Screen 1

W następnej karcie (Screen 2) wybierz Umieszczanie mapy. Masz kilka możliwości jeżeli chodzi o rozmiar mapy (zaznaczyłem to również na wspomnianym screenie).

Jak wstawić mapę google na stronę wordpress

Screen 2

Mała, Średnia, Duża i rozmiar niestandardowy czyli po prostu własny (screen 3).

Screen 3

Kiedy wybierzesz już wielkość mapy wystarczy skopiować wygenerowany kod i wkleić go na stronie.

Uwaga: Pamiętaj że przed wklejeniem kodu musisz przełączyć widok tekstu na edytor kodu (Screen 4)

Jak wstawić mapę google na stronę wordpress

Screen 4

Jak wstawić mapę google sposób drugi – wtyczka

Oczywiście jak to w wordpress bywa do wszystkiego znajdzie się wtyczka, podobnie do wstawienia google maps na stronę. Osobiście nie polecam tego rozwiązania z racji konieczności dodawania kolejnej wtyczki, a jak wiadomo nadmiar wtyczek prowadzi do spowolnienia wordpressa.

To tyle zrzędzenia z mojej strony na wtyczki przejdźmy do tego jak za jej pomocą umieścić mapę gogole.

Zanim zaczniemy musisz pamiętać, że skorzystanie z tej opcji będzie wymagało od Ciebie wygenerowania klucza dla API google maps.

Klucz wygenerujesz bezpośrednio na stronie google na developerów

https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key

Wtyczkę znajdziesz wśród dostępnych ogólnie pod nazwą „WP Google Maps” po instalacji i aktywacji możesz przejść do dodawania mapy. W lewym menu pojawi się nowa zakładka Mapy w którą klikając przejdziesz do pól edycji (screen 5)

Jak wstawić mapę google na stronę wordpress

Screen 5

Co my tu mamy

Jak widać na pierwszy rzut oka mapa ma znacznie więcej możliwości niż ta wstawiania bezpośrednio z google maps. Część opcji jest dostępna w wersji płatnej, ale darmowa wersja również pozwala na dużo.

Zaczynając od podstawowych opcji ustawienia wielkości mapy, poziomu zbliżenia, oraz nazwy po oznaczanie wielu punktów na mapie, oznaczanie obszarów, rysowania lini i innych.

Otrzymujesz również możliwość skorzystania z kilku szablonów kolorystycznych mapy, jak również określenie czy mapa ma być drogowa, hybrydowa czy satelitarna.

Po dostosowaniu mapy pod swoje wymagania wystarczy ją zapisać i użyć wygenerowanego shortcode’u który wstawiamy w dowolne miejsce na stronie.

Dzięki temu rozwiązaniu masz większy wpływ na konfiguracje mapy, pamiętaj jednak o tym o czym pisałem na początku – każda wtyczka powoduje obniżenie wydajności Twojego wordpressa.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.