Jak usunąć spam z komentarzy w wordpress

Spam w komentarzach może nieźle popsuć Ci humor, szczególnie jeżeli dbasz o wizerunek własnego bloga. Jak sobie poradzić z komentarzami, dodanymi przez boty jeżeli nie chcesz spędzić pół dnia nad ich usuwaniem? 
 


Skąd się bierze spam w komentarzach?

Za spam jaki pojawia się w Twoich komentarzach w większości odpowiadają boty. Boty to programy które przeszukują sieć w poszukiwaniu miejsc w których mogą dodać swój kod.

Trafiając na miejsca takie jak blogi lub strony dodają swoje komentarze. Takie komentarze to najczęściej reklamy lub złośliwe oprogramowanie rozsyłające się po sieci. Jest to naprawdę upierdliwe jeśli przyczepi się do Twojego bloga.

Duża ilośc spamu może negatywnie wpłynąć na Twojego bloga nie tylko pod katem SEO ale również Twoich czytelników. Kto by chciał czytać takiego zaspamowanego bloga.

Dlatego dzisiaj pokażę Ci jak usunąć spam z komentarzy w banalnie prosty sposób.

Jak usunąć spam z komentarzy w wordpress

Jeżeli do tej pory nie stosowałeś żadnych zabezpieczeń antyspamowych to czas najwyższy o tym pomyśleć. Dzisiaj jednak nie będzie o ochronie przed spamem, pokażę Ci za to jak szybko i sprawnie posprzątać spamowy syf w komentarzach który już się pojawił.

Tak, będziesz potrzebował do tego wtyczki

Mowa o wtyczce Batch Comment Spam Deletion, zainstaluj ją a po aktywacji przejdź do komentarzy w panelu wordpress. Powinieneś zobaczyć listę jak poniżej (Screen 1) Ciebie interesuje zakładka Spam.

jak usunąć spam z komentarzy wordpress
screen 1

Kiedy znajdziesz się zakładce spam, wystarczy że klikniesz przycisk Empty Spam i gotowe! Wszystkie spamerskie komentarze polecą do kosza 🙂

Dzięki tej prostej wtyczce wiesz już jak usunąć spam z komentarzy w wordpress. Teraz pora abyś poznał rozwiązania, które pomogą chronić Twojego bloga ale o tym przeczytasz w kolejnym artykule.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.