Co to jest SEO, słowa kluczowe i pozycjonowanie?

Dzisiejszy wpis zapoczątkuję serie moich artykułów na temat SEO i wszystkiego co z nim związane, śledząc tag SEO, pozycjonowanie dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć na temat zagadnień z nim związanych.

Co to jest SEO?

Zaczniemy od definicji SEO czyli z angielskiego Search Engine Optimization tłumacząc najprościej optymalizacja pod kątem wyszukiwarki czyli po prostu pozycjonowanie. 
Czym zatem jest pozycjonowanie? To szereg działań które prowadzą do zwiększenia pozycji naszej strony www na konkretne słowa kluczowe.


Jak pozycjonować?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak również nie ma jednej złotej zasady która pozwoli nam odnieść sukces, stosując jednak określony zbiór zasad i reguł jesteśmy wstanie zwiększyć pozycję naszej witryny, a uzbrojeni w cierpliwość odnieść z czasem sukces.


Pozycjonując musisz zadbać między innymi o:

Słowa kluczowe – przygotowanie jej pod kątem słów kluczowych na które będziemy się pozycjonować, logicznym jest że jeśli chcemy aby nasza strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę musi się ona pojawić na naszej witrynie.

Unikalne teksty – pamiętaj aby nigdy nie kopiować tekstów z innych stron ich niepowtarzalność jest jednym z kluczowych kwestii branych pod uwagę przez wyszukiwarki, jeśli pisanie tekstów nie jest Twoją mocną stroną zawsze możesz je komuś zlecić.

Linkowanie – linki do Twojej strony działają zawsze na plus ale tak jak w innych kwestiach nadmierny ich przyrost w krótkim czasie może bardziej zaszkodzić niż działać pozytywnie.

Wewnętrzne linkowanie strony jest również istotne, warto zadbać aby powiązane ze sobą tematycznie podstrony, wpisy czy działy były połączone linkami wewnątrz witryny.

Lekkość i szybkość – dla wyszukiwarek kluczowym jest szybki dostęp do informacji dla jej użytkowników, dlatego musisz zadbać o to aby Twoja strona prezentowała możliwie jak najszybciej informacje których szuka użytkownik. Zrezygnuj z ciężkich zdjęć i animacji na rzecz zoptymalizowanych grafik i czytelnego tekstu.

Pozycjonowanie i optymalizacja to maraton a nie sprint, jeśli zlecasz je na zewnątrz nie daj się nabrać pseudo specjalistą obiecującym rezultaty po miesiącu czy dwóch, a jeśli zabierasz się za to sam uzbrój się w cierpliwość a efekty na pewno się pojawią.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.