Link nofollow co to jest i jak go dodać w wordpress?

Jeżeli interesuje Cię jak zwiększyć pozycję swojej strony w google to zapewne spotkałeś się z terminem link nofollow i dofollow. O co w tym chodzi i jak dodać ten atrybut do linku w wordpress dowiesz się z artykułu poniżej.

Moc jest z nami

Wspomniane wyżej określenia to atrybuty linków. Przekazują one robotom sieciowym jedną informację. W przypadku dofollow o tym aby robot podążał za danym adresem URL, natomiast w przypadku nofollow o tym aby tego nie robił.

Co nam to daje w praktyce?

Załóżmy że strona X linkuje do Twojej strony linkiem dofollow, dzięki temu jakaś część mocy strony X zostaje przekazana Tobie. Dzięki temu Twoja strona zyskuje na atrakcyjności dla google.

Jeżeli zamiast dofollow strona X użyłaby atrybutu nofollow taka moc nie zostanie przekazana. ( Toczą się dyskusję czy rzeczywiście tak jest, czy jakiś procent linków nofollow jednak nie podnosi pozycji, ale o tym kiedy indziej.)

Z tego przykładu oczywistym wydaje się jakie linki powinieneś pozyskiwać, a jakie sam umieszczać na własnej stronie. Sprawa nie jest jednak tak super prosta jak się wydaje.

Złotą radą w tej kwestii będzie umiar, zarówno przy pozyskiwaniu linków z innych stron jak i tych umieszczanych u siebie. Staraj się na 3 linki nofollow umieścić przynajmniej jeden dofollow. Na pewno nie zaszkodzi to Twojej stronie, a będzie wyglądało naturalnie dla google.

Z drugiej strony szybki i nadmierny przyrost linków dofollow z innych witryn, może poskutkować negatywnym efektem w postaci wpadnięcia w filtr lub nawet ban od google. Dlatego i tutaj należy działać bardzo ostrożnie.

Jak dodać atrybut nofollow do linku?

Aby dodać atrybut do linku nofollow należy oczywiście dodać najpierw link 😉 w tym celu wklej adres odnośnika w polu edytora wordpress i przejdź do edycji kodu screen 1

jak dodać link nofollow
Screen 1

Dopisujesz zaraz za linkiem atrybut rel=„nofollow” screen 2 i gotowe. Analogicznie dodajemy atrybut dofollow i szereg innych o których kiedy napewno opowiem.

Screen 2

Chcesz wiedzieć więcej o praktykach seo i nie tylko? Zapisz się do grupy subskrypcji newslettera. Obiecuję będę przysyłał tylko ciekawe rzeczy.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.