Jak tworzyć linki przyjazne SEO

Poprawne linkowanie może dać Twojej stronie niezłego kopa w wyszukiwarce. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić, zajrzyj do tego artykułu, czytanie nie zajmie Ci więcej jak 5 minut.


Jak linkować pod SEO?

Co to są Linki przyjazne SEO? Już Ci tłumaczę. Jak zapewne wiesz roboty google przeszukują nasze strony nieustannie je indeksując, poruszają się za pomocą linków zapisując ich strukturę. Tak! Robot google czyta linki porównując je z treścią którą pod nimi znajdzie. Co to dla nas oznacza?

Zadbaj o unikalność i czytelność linków

Link który nawiązuje do treści jest lepiej traktowany przez google.

Posłużę się przykładem. Załóżmy, że chcesz aby wyszukiwarka wysoko pozycjonowała Twój artykuł o przygotowaniu karpia na święta, który link Twoim zadniem lepiej się sprawdzi?

https://gotowaniezwinnymokiem.pl/p=ga123p

czy

https://gotowaniezwinnymokiem.pl/jak-przygotowac-karpia

Chyba już widzisz prawda? 🙂

Link musi zachęcać i mówić nam o tym co możemy pod nim znaleźć, jest to przydatne nie tylko dla robotów google ale także dla Twoich czytelników.

Jak linkować w wordpress?

Ustaw sobie automat, który będzie Tworzył link przyjazne SEO z tytułu Twojego wpisu lub strony.
Aby to zrobić zaloguj się do panelu i przejdź z lewego menu do sekcji Bezpośrednie Odnośniki (Screen 1)

linki przyjazne SEO
Screen 1

Zobaczysz możliwości wyboru formatu automatycznego tworzenia linków (Screen 2). Możesz wybrać z gotowych rozwiązań np Nazwa wpisu która automatycznie pobiera tekst z tytułu i tworzy z niego link lub stworzyć własny format.

Permalinks przyjazne SEO
Screen 2

Niezależnie jaką z opcji wybierzesz pamiętaj o zasadzie aby link mówił o tym co pod nim znajdziemy.

Jeżeli prowadzisz bloga, lub stronę już dłuższy czas to musisz liczyć się z tym, że zmiana linkowania spowoduje usunięcie dotychczas zindeksowanych stron. Na ich miejsce pojawią się nowe lecz pozycje dotychczasowych zostaną utracone.

Jest to dość drastyczna zmiana ale czasami trzeba zrobić krok w tył aby móc wystartować pełną parą. Linki przyjazne SEO potrafią znacznie podnieść pozycję strony, dlatego myślę że warto zdecydować się na taką zmianę.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.