Brak kłódki przy certyfikacie ssl

Zainstalowałeś certyfikat ssl ale nie widzisz „magicznej kłódki” przy adresie strony? Wiem, że brak kłódki przy certyfikacie ssl jest frustrujący, a w tym wpisie znajdziesz rozwiązanie Twojego problemu.

Certyfikat SSL i magiczna kłódka

Ten nagłówek brzmi jak kolejna część przygód Harrego Pottera… ale niech będzie 😉

Celowo używam tutaj określenia magiczna, bo wielu z was, którzy zainstalowali certyfikat ssl i nadal jej nie widzą spędza sen z powiek.Właśnie dlatego mam ogromną nadzieje, że jesteś w tej grupie i że ten wpis pomoże Ci rozwiązać ten problem.

Od czego powinieneś zacząć

Zakładam, że instalując certyfikat zrobiłeś wszystko poprawnie jeśli masz wątpliwości, zajrzyj do wpisu poniżej w którym opisuję jak to zrobić.

Jak zainstalować certyfikat SSL na wordpress

Jeżeli nadal kłódka nie pojawia się przy adresie strony, sprawdź jak wygląda linkowanie w administracji wordpress. W tym celu wybierz z lewego menu Ustawienia » Ogólne i sprawdź czy w pozycjach jak poniżej masz takie same adresy poprzedzone https://

Jeżeli widzisz zgodność, a problem nadal występuje to prawdopodobnie na Twojej stronie występuje mixed content.

Oznacza to, że niektóre zasoby takie jak zdjęcia, style css, lub inne elementy strony doczytywane są z adresów bez certyfikatu SSL. Taki stan rzeczy powoduje, że Twoja strona nie może zostać uznana za w stu-procentach bezpieczną.

Jeżeli chcesz szybko odnaleźć które elementy strony ładują się „nie zabezpieczone” polecam użyć narzędzia:

https://www.whynopadlock.com

Po wpisaniu adresu przeskanuje Twoją witrynę w poszukiwaniu linków nie zabezpieczonych SSL i wyświetli ich listę.

Dzięki temu dowiesz się które zasoby blokują pełną funkcjonalność Twojego SSL’a i będziesz mógł je zmienić.

Zmiana linków ograniczających certyfikat SSL

Wspomniane powyżej narzędzie wskaże Ci co powinieneś zmienić, teraz pozostaje to zrobić. Jeżeli jesteś zaawansowanym użytkownikiem wordpressa i potrafisz poruszać się po kodzie strony to nie powinno być to dla Ciebie problemem.

Natomiast mnie zaawansowanym użytkownikom polecam skorzystać z narzędzia, które znajdziesz w linku z innego wpisu. Chodzi o wtyczkę WP Migrate DB dzięki której zamienisz konkretny link na ten zgodny z SSL.

Jeżeli zastosowałeś się do powyższych instrukcji, zarówno z pierwszego mojego artykułu o SSL jak i aktualnego, to powinieneś poradzić sobie z problemem. Brak kłódki przy certyfikacie ssl nie powinien stanowić już dla Ciebie wyzwania.

Natomiast jeżeli nadal nie pojawiła się kłódka, napisz o tym w komentarzu.

Follow my blog with Bloglovin

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.