Problem z dodawaniem zdjęć w wordpress – jak naprawić?

Problem z dodawaniem zdjęć do biblioteki mediów wordpress? Zobacz co może być tego przyczyną i jak szybko naprawić usterkę.

Bez zdjęć jest problem…


Po pierwsze, niezależenie czy tworzysz stronę firmową, sklep lub piszesz bloga wszystko dzisiaj wymaga zdjęć. Jesteśmy społeczeństwem wzrokowców, których uwagę przykuwają obrazy. 


Po drugie, jeżeli działasz w środowisku wordpress to doskonale wiesz ile setek plików graficznych przerzuciłeś już do biblioteki. Problem pojawia się jak biblioteka odmówi nam posłuszeństwa i dziś będzie właśnie o tym.


Houston mamy problem… z dodawaniem zdjęć


Jeżeli Twoja bibliotek wyświetli komunikat jak poniżej, nie panikuj 🙂 jest na to rozwiązanie.


Naprawa tego problemu będzie wymagała od Ciebie wejścia na serwer poprzez klienta FTP. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w artykule: Jak skonfigurować klienta FTP

Zakładam, że dostałeś się już na serwer, pozostaje teraz odnaleźć katalog Uploads: znajduje się on w „/wp-content/„ twojego wordpressa.

Do obsługi FTP używam File Zilla jest to darmowy program i na jego przykładzie pokażę Ci co zrobić.

Przyczyną komunikatu o błędzie jest prawdopodobnie brak uprawnień dostępowych do katalogów i możliwośći zapisywania w nich plików.

Aby to zmienić, klikamy prawym klawiszem myszy na katalogu Uploadas i zmieniamy uprawnienia na 744 lub 755 (screen 1)

Ważne: Zaznacz opcję zastosuj tylko do katalogów
problem z dodawaniem zdjęć
Screen 1

Po wykonaniu tych czynności program zmieni uprawnienia dla katalogów, pozostało jeszcze wykonać to samo dla plików. W tym celu raz jeszcze, jak poprzednio zaznacz katalog uploads i tym razem nadaj uprawnienia 644 zaznaczając „Zastosuj tylko do plików”.

problem z dodawaniem zdjęć do biblioteki wordpressa
Screen 2

Ten prosty zabieg powinien rozwiązać Twój problem z dodawaniem zdjęć do biblioteki wordpress. Im mniej problemów z wordpress tym lepiej.

Jeżeli jednak spotka Cię jakiś problem, możesz śmiało zajrzeć do działu Problemy, błędy, awarie wordpress. Umieszczam tam rozwiązania najpopularniejszych które napotkam.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.