Jak dodać film z YouTube do wpisu wordpress

Dziś w serii szybkich porad dowiesz się jak dodać film z Youtube w edytorze gutenberg, dzięki któremu stało się to prostsze niż kiedykolwiek. 


Szybkie porady to seria artykułów dzięki którym znajdziesz rozwiązania na często pojawiające się pytania i problemy, w czasie krótszym niż 10 minut. Zatem bez zbędnego pitolenia, do dzieła 🙂

Zakładam, że jeżeli chcesz dodać film do swojego wpisu lub strony, najprawdopodobniej będzie on pochodził z Youtube. Jeżeli wciąż masz film u siebie na dysku, to upload na You Tube będzie najszybszą droga na udostępnienie go online. Możesz skorzystać również z vimeo ale ten serwis ma pewne ograniczenia.

Jak dodać film z YouTube na wordpress

Na moim kanale YouTube znajdziesz film jak dodać film z YouTube. Normalnie Incepcja 🙂

Film już na You Tube? Przechodzimy do edycji wpisu, tak jak pisałem jako przykładem posłużę się edytorem gutenberg wprowadzonym jako głowy edytor od wersji WordPress 5.0.

Gutenberg bazuje na blokach i właśnie taki blok dodasz do strony, aby to zrobić kliknij ikonę „plusa” Screen 1

jak dodać film z YouTube
Screen 1

Twoim oczom ukażę się lista bloków które możesz dodać do wpisu.
Wybierz z niej „Osadzone treści”. Ten typ bloku pozwala dodać nie tylko filmy ale również inne treści z serisów takich jak Facebook, Instagram, Twitter, Soundcloud, Tumblr i inne. Screen 2

Następnie z dostępnej listy serwisów społecznościowych wybierz YouTube. Powinieneś zobaczyć okno do wstawiania filmu jak poniżej, z miejscem na wprowadzenie adresu URL.

Wystarczy, że wkleisz link do swojego filmu i gotowe. Film zostanie automatycznie dodany do Twojego wpisu. Prawda że nie mogło być prościej?

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.