Kolejne 5 świetnych wtyczek do wordpress

Ponad rok temu napisałem na blogu temat o 5 wtyczkach które musisz sobie zainstalować. Do dzisiaj wszystkie o których pisałem wtedy używam, doszły jednak inne bez których nie mógłbym funkcjonować. Jakie? Zapraszam do wpisu.


5 wtyczek bez których dzisiaj nie mogę się obejść, no może prawie 😉

Wpis ten jest kontynuacja, a tak naprawdę druga częścią tego z przed roku. Poprzedni wpis znajdziesz klikając obok: 5 wtyczek wordpress które musisz zainstalować.

Przez ten czas dużo się zmieniło na blogu. Tu coś dodałem, tam coś usunąłem i dzisiaj wiem, że nie które wtyczki na tyle ułatwiają mi życie, że traktuje je jako niezbędne.

Poniżej 5 wtyczek, które uznałem jako warte podzielenia się z Tobą. Niektóre może już używasz, a inne dopiero poznasz i okażą się przydatne. Enjoy!

Add Widget After Content

Funkcjonalności które oferuje ta prosta wtyczka szukałem jakiś czas, nie jest to nic skomplikowanego, a zaoszczędziło mi mnóstwo czasu. Jak sama nazwa wskazuje wtyczka dodaje widget na końcu treści strony, posta lub co tam sobie wybierzemy innego w opcjach.

5 świetnych wtyczek do wordpress

Możemy wybrać kategorie wpisów w których nasza treść ma się wyświetlać, typy postów dla których się pojawia lub ich formaty. W tak zaprogramowanym widgecie możemy umieścić dowolny element, treść, zdjęcie, jakiś formularz praktycznie wszystko na co pozwala nam nasz szablon.

Ja na swoim blogu wykorzystuje After content do wyświetlania formularza dzięki któremu możesz otrzymać darmowy rozdział mojego e-booka. Dzięki temu nie muszę pod każdym postem dodawać tego ręcznie, to by była mordęga 🙂

Really Simple SSL

Jeżeli masz na swoim blogu zainstalowany certyfikat ssl to zapewne ta wtyczka nie jest Ci obca.

Chcąc przekierować domenę z http na https czyli szyfrowane połączenie musisz dokonać zmian w pliku htaccess na swoim serwerze. 


htaccess jest to plik konfiguracyjny serwera Apache, który umożliwia zmianę konfiguracji dla konkretnego katalogu.

Zamiast robić to ręcznie, wtyczka realy simple SSL zrobi to za Ciebie, wystarczy kilka kliknięć. Dzięki niej będziesz mógł cieszyć się szyfrowanym połączeniem na blogu.

Archive Page

Kolejna wtyczka której używam chyba od samego początku. Lista artykułów, którą widzisz u mnie na blogu to właśnie jej sprawka 🙂

Spis treści to dla mnie, a właściwie moich czytelników rzecz niezbędna. Nie wyobrażam sobie jak poruszaliby się pod stronie bez niego. W przyszłości mam zamiar zaopatrzyć bloga w dodatkowe elementy skutecznej nawigacji po tematach ale o tym będzie już wkrótce.

P.S. Jeśli zdecydujesz się kiedyś korzystać z tej wtyczki to na moim blogu ma ona pewną modyfikację, którą sam zrobiłem. Jestem ciekaw czy odkryjesz jej brak w podstawowej wersji, jeśli tak to napisz do mnie chętnie podpowiem jakiej zmian dokonać.

Duplicate Page

Dzięki tej wtyczce możesz jednym kliknięciem utworzyć kopie wpisu lub strony. No i fajnie Maciej ale po co? Już tłumacze.

Niektóre elementy moich wpisów się powtarzają, podobną sytuacje miewam czasami tworząc strony klientów, wtedy ta wtyczka okazuje się nieoceniona. Nie muszę budować struktury wpisu od początku, a jedynie wypełniam treścią gotowe bloki. Fajnie co nie?

Dla tych którzy stosują podobne elementy na podstronach lub wpisach i nie chcą tracić czasu na mozolne kopiowanie zawartości, wtyczka okażę się bardzo pomocna.

Reading Time WP

Ostatnia wtyczka ale za to najnowsza na moim blogu. Oblicza i wyświetla czas który czytelnik będzie musiał poświęcić na przeczytanie artykułu. W dobie dzisiejszego pośpiechu i niechęci do marnowania czasu uważam, że jest genialna. Dzięki niej Twój czytelnik wie z góry ile czasu mu zabierzesz.

Przyznam się bez bicia, że pomysł na to rozwiązanie zerżnąłem z bloga Pawła Tkaczyka https://paweltkaczyk.com Dzięki 🙂

Nie wiem czy wiesz ale Paweł Tkaczyk jest Batmanem. Serio! Nie wierzysz kliknij w link powyżej i zobacz sam. I jak na Batmana przystało pojawia się wszędzie tam gdzie o nim mówią  😉

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.