5 wtyczek wordpress które musisz sobie zainstalować

Zaletą worpdress jest możliwość jego rozbudowy za pomocą wtyczek, mamy dostęp do tysięcy darmowych jak i płatnych rozwiązań które wyniosą naszą stronę na zupełnie inny poziom.
Jeśli chcesz poznać 5 wtyczek bez których ja nie mogę się obejść, a polecam każdemu ich instalację, przeczytaj ten artykuł.

5 wtyczek wordpress które musisz zainstalować

 

Yoast Seo

Wtyczka która pomoże nam zoptymalizować stronę pod kątem pozycjonowania, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy na temat SEO.

Yoast genialnie podpowiada nam co powinien zawierać i w jakiej ilości nasz wpis aby boty wyszukiwarek chętnie go indeksowały, ponadto pozwala ustawić opis meta i słowa kluczowe dla każdego wpisu oddzielnie lub za pomocą zautomatyzowanych rozwiązań które szerzej opiszę we wpisie poświęconym tylko tej wtyczce.

Plugin stale monitoruje nasza stronę podpowiadając nam co jeszcze możemy usprawnić aby wyszukiwarka lepiej pozycjonowała naszą witrynę.

 

Google Analytics

Wtyczek które integrują nasza stronę z google analytics jest wiele osobiście używam 
Google Analytics Dashboard for WP by ExactMetrics nie obciąża zbytnio strony i jest zarazem bardzo prosty.

Wtyczka automatycznie umieszcza niezbędny kod śledzenia użytkownika na naszej stronie pozwalając na przekazywanie informacji o ilości i źródle ruchu na naszej witrynie.
Niektórzy za minus wtyczki mogą uznać brak wyświetlania wykresów w panelu wordpress tak jak to robią inne wtyczki, jednak ja osobiście wolę przeglądać dane w panelu google.

 

Loco Translate

Zanim dowiedziałem się o istnieniu tej wtyczki żmudnie sam tłumaczyłem słowa i frazy w szablonach które nie przetłumaczyły się automatycznie tracąc na to mnóstwo czasu, tymczasem Loco Translate pozwala w genialnie prosty sposób zrobić to z poziomu panelu administracyjnego.

Dzięki wtyczce możemy dokonać tłumaczenia na różne języki, wystarczy odnaleźć w wyszukiwarce interesujący nas zwrot lub słowo i po prostu wpisać jego odpowiednik klikając zapisz.

Contact Form 7

Plugin pozwalający tworzyć i zarządzać formularzami kontaktowymi, dzięki intuicyjnej konfiguracji możemy tworzyć rozbudowane formularze w bardzo prosty sposób i umieszczać je w dowolnym miejscu na stronie. Wtyczka niemalże niezbędna dla początkujących rozpoczynających dopiero przygodę z wordpress.

 

Disqus

WordPress posiada wbudowany system komentarzy jednak wygląda on niestety kiepsko, a jego funkcjonalność jest ograniczona i narażona na spam. Z pomocą przychodzi nam wtyczka Disqus która świetnie integruje się wizualnie z naszym szablonem pozwalając użytkownikom nie tylko na komentarze ale również na udostępnienia w social mediach.

Aby używać wtyczki wystarczy założyć konto na stronie https://disqus.com i podać wygenerowany dla Ciebie klucz disqus, od teraz możesz się cieszyć z zainstalowanej wtyczki.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.