Jak dodać słowa kluczowe na stronę?

Ostatnio w cyklu SEO pisałem sporo o słowach kluczowych, jak je wybrać, jak korzystać z planera od Google, a dzisiaj pokażę Ci możesz dodać słowa kluczowe do Twojej strony na wordpressie.

Jak dodać słowa kluczowe na stronę?

Zastanawiałem się czy opisywać sposób dodania słów kluczowych bez użycia wtyczki Yoast SEO ale uznałem to za zbędne, skoro ostatecznie i tak nakłaniałbym Cię do jej instalacji.

Yoast SEO – jest wtyczką pomagającą w pozycjonowaniu strony, posiada mechanizmy usprawniające dodawanie słów kluczowych i pomagające w optymalizacji treści pod pozycjonowanie.

Jeżeli nie masz czasu na czytanie, możesz obejrzeć film na YouTube, w którym omawiam dokładnie to samo co w poniższym wpisie.

Tytuł i opis strony z użyciem słów kluczowych

Wspomniana wtyczka umożliwia dodać tytuł i opis zarówno do strony głównej jak i do każdego wpisu i podstrony osobno, daje to bardzo dużo możliwości pozwalając na pozycjonowanie wielu fraz.

Strona główna

Aby dodać słowa kluczowe do strony głównej wybierz z lewego menu wtyczki Yoast pozycję „Wyszukiwarki” (Screen 1) zobaczysz pola „Tytuł SEO” oraz „Opis” to w właśnie w nich umieszczasz słowa kluczowe.

Opis strony
Screen 1

Pamiętaj jednak aby nie wprowadzać ich „od tak” w przypadku tytułu najlepiej ubrać je w zwięzły zachęcający tytuł. W przypadku opisu wpleść w tekst zawierający którymi opis tego co można znaleźć na Twojej stronie.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.

Wpisy i podstrony

W tym przypadku postępujemy analogicznie z pewną drobną różnicą. Najpierw otwieramy wpis lub stronę do której chcemy dodać słowa kluczowe, następnie przewijamy poniżej edytora treści (Screen 2)

Zobaczysz ponownie pola Tytuł SEO, Opis oraz dodatkowe pole Slug.

Meta title oraz description
Screen 2

Slug – to adres danej podstrony, a dokładniej to co znajdzie się po adresie domeny. Dobrym nawykiem jest użycie słów kluczowych również tam.

Zapewne zaciekawił Cie fakt, że w polu Tytuł SEO jest wpisany „Tytuł” (Screen 3) a w prawym narożniku znajduje się przycisk „Wstaw zmienną podglądu”. Jest to narzędzie Yoast SEO dzięki któremu możesz tworzyć szablon tytułu. Będzie generował się sam np. na podstawie tytułu danego wpisu. Dzięki temu nie musisz za każdym razem uzupełniać tego pola, wtyczka zrobi to za Ciebie.

Tytuł seo
Screen 3

Podobne rozwiązanie możesz zastosować w przypadku opisu, chociaż tego bym nie polecał. Stosowanie unikalnych opisów jest bardzo ważne w pozycjonowaniu.Dowiedziałeś się dzisiaj jak dodawać do strony słowa kluczowe, są one mega istotne bo to właśnie dzięki prawidłowemu ich użyciu, użytkownicy trafią do Ciebie wpisując je w wyszukiwarkę.

Pamiętaj również że słowa kluczowe powinny pojawić się w treści strony. Jak używać ich w treści i jakie triki zastosować przeczytasz w tym artykule:
Jak pisać teksty pod SEO

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.