Wylogowuje z wordpress – rozwiązanie problemu

Jeżeli doświadczyłeś problemu w który wylogowuje z wordpress, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Rozwiązanie problemu w 5 minut.

Samoistnie wylogowuje z wordpress

Niestety może się czasami zdarzyć, że wordpress wyloguje Cię z wp-admin i mimo kolejnych prób po jakimś czasie sytuacja się powtórzy. Dobra wiadomość jest taka, że rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste.

Jak rozwiązać problem wylogowywania z wordpress

Chcąc rozwiązać ten upierdliwy problem, przejdź do zakładki ustawienia->ogólne

Interesują nas dwa pola: Adres WordPressa (URL) oraz adres witryny (URL) adres w nich powinen być zgodny i mówię tutaj również o tak z pozoru małej różnicy jak brak przedrostka www.

Jeżeli decydujesz się używać adresu bez przedrostka www to bądź konsekwentny. Umieść taki sam adres w obu polach, podobnie jeżeli chcesz używać adresu z www.

Wpisanie takich samych wartości gwarantuje, że wordpress poprawnie rozpozna Twoją sesje logowania i problem z wylogowywaniem ustąpi.

Co jeżeli wogole nie mogę się zalogować?

W przypadku, w którym nie możesz się zalogować do panelu musisz zrobić to nieco inaczej. W tym celu wejdź na serwer poprzez klienta FTP i ściągnij plik wp-confing.php.

Jak zalogować się przez klienta FTP dowiesz się z poniższego wpisu.

https://mattbox.pl/jak-skonfigurowac-klienta-ftp-wordpress-basics-1/

W pliku dopisz dwie linijki ustawiające adres URL, które wyglądaj tak:


define('WP_HOME','https://twojadres.pl');
define('WP_SITEURL','https://twojadres.pl');


Po dodaniu powyższego problem z wylogowywaniem powinien zniknąć.
Błędnie wpisany adres w polach o których pisałem powyżej może powodować również szereg innych problemów. Dlatego warto zadbać o spójność za wczasu aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.