WordPress zaloguj się do panelu administracyjnego

Dzisiaj poruszę tema banalny chociaż jak wynika z moich obserwacji dla zaczynających swoją przygodę z wordpress wcale taki nie jest. Jak zalogować się do panelu administracyjnego?

WordPress zaloguj się do panelu

Jeżeli wordpress nie jest Ci obcy to uwierz mi możesz spokojnie odpuścić temat tego wpisu. Napisałem go dla początkujących i będzie o błahej dla zaawansowanych tematyce.

Instrukcję logowania do wordpress znajdziesz również na moim kanale YouTube.

Jak wspomniałem we wstępie dla początkujących lub osób nie znających wordpressa może okazać się wyzwaniem, dlatego jeżeli dopiero zaczynasz to zapraszam do lektury.

Zanim przejdę do sedna sprawy muszę napisać czym tak naprawdę jest WordPress.
Wordpress to oprogramowanie open source dzięki któremu możesz stworzyć stronę, sklep, portal, bloga i nie tylko.

Open source – w dosłownym tłumaczeniu otwarte źródło, czyli takie do którego dostęp ma każdy. Dzięki temu wordpress jest rozwijany przez społeczność, a nie przez zamknięte środowisko.

Sam system oprócz możliwości wykorzystania gotowych szablonów i wtyczek pozwala na zarządzanie treścią dzięki czemu późniejsze zarządzanie stroną jest o wiele łatwiejsze.

I tutaj przechodzimy do meritum czyli systemu zarządzania treścią i tego jak się do niego zalogować.

Jak zalogować się do wordpress?

Na stronach opartych o wordpress nie znajdziesz przycisku „wordpress zaloguj” czy czegoś w podobnym stylu. Chcąc się zalogować musisz przejść pod konkretny adres logowania.

Jaki jest zatem adres logowania?

twojastrona.pl/wp-admin

Kluczem tutaj jest wspomniane wyżej wp-admin. Jest to domyślna ścieżka do logowania, którą można zmienić na kilka sposobów ale o tym napiszę przy innej okazji. Po przejściu na powyższy adres powinieneś zobaczyć coś takiego (Screen1)

wordpress zaloguj
Screen 1

Wystarczy teraz podać login i hasło i możesz zalogować się do panelu.

Skąd wziąć login i hasło do panelu logowania wordpress

Instalując wordpress na swoim serwerze ustalasz dane administratora, w tym login i hasło którego później użyjesz do logowania. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji instalować wordpress to z mojego innego wpisu do którego linkuje poniżej dowiesz się jak to zrobić.

Jak zainstalować wordpress

Jak widzisz logowanie do wordpress jest bardzo proste. Nie wymaga większych umiejętności, może się jednak zdarzyć że zapomnisz hasła co wtedy zrobić? Najprościej użyć przypomnienia hasła, jednak mogą wydarzyć się sytuacje które Ci to uniemożliwią.

W takiej sytuacji możesz skorzystać z kilku innych metod które opisałem poniżej.

Jak zmienić hasło w wordpress?

Na moim blogu znajdziesz wiele zagadnień z podstaw wordpress jak również tych bardziej zaawansowanych. Ponadto dowiesz się jak pisać teksty na blogu i jak na nim zarabiać. Wystarczy że zajrzysz w spis tematów, a na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.