Jak zainstalować google analytics na wordpress?

Chcesz dowiedzieć się ile osób odwiedza Twoją stronę? Jakie treści chętniej przeglądają i skąd na nie trafiają? Zapraszam do kolejnego artykułu w którym znajdziesz informacje na temat narzędzia od google.


Co to jest google analytics?

Google ma wiele świetnych narzędzi bez których dzisiaj ciężko się obejść, a używanie ich dostarcza wiele cennych informacji. Jednym z nich jest wspomniany Analytics – narzędzie do monitorowania ruchu na Twojej stronie.

Na moim kanale YouTube znajdziesz film – krok po kroku jak dodać Google Analytics do swojego wordpressa.

Dzięki niemu w bardzo przystępny sposób zobaczysz ile osób do Ciebie trafia, dowiesz się które strony odwiedzają i jak przepływa ruch użytkowników. Ponadto poznasz frazy dzięki którym Twoja strona jest wyszukiwana co pozwoli Ci jeszcze skuteczniej ją pozycjonować.

Jak zainstalować gogole analytics?

Kiedy dowiedziałeś się już do czego służy narzędzie od google pora na przeprowadzenie prostej instalacji. W tym celu logujemy się do naszego panelu wordpress i przechodzimy do zakładki wtyczki.

Do Analyticsa stworzonych zostało wiele wtyczek, ja akurat używam Google Analytics Dashboard for WP by ExactMetrics ale jeżeli chcesz możesz wybrać dowolną wpisując w wyszukiwarkę „Google Analytics”

Kiedy ściągniesz i aktywujesz wtyczkę przejdź do jej ustawień wybierając opcję ustawień wtyczki lewego menu wordpress (Screen 1)

Screen 1

1. Jeżeli masz już założone konto google analytics przejdź do punktu drugiego.

Zaczynamy od założenia konta w tym celu musisz przejść na stronę google analitycs klikając w link https://analytics.google.com wypełnić formularz podając dane swojej strony.

2. Aby wtyczka pobierała dane z google analytics musisz spiąć ją z google, w tym celu kliknij przycisk „Authorize Plugin” przejdziesz do kolejnego (Screen 2) w którym zobaczysz pole na klucz autoryzujący.

Screen 2

Aby wygenerowac klucz kliknij „Get Access code” i zaloguj się na swoje konto, wygenerujesz tam kod który po skopiowaniu i wklejeniu w pole Access Code połączy wtyczkę z Twoim kontem google.

Prawda że proste? Od teraz na swoim koncie google analitycs zobaczysz statystyki które pomogą Ci podejmować lepsze działania pozycjonerskie. Mam zamiar opisać szczegółowo google analitycs aby pomoc Ci lepiej poznać jego funkcję, kiedy artykuł będzie gotowy link pojawi się również w tym miejscu.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.