Gdzie zarejestrować domenę? 2019

Co prawda domenę możesz zarejestrować w wielu miejscach w sieci, jednak ja pokażę Ci na co powinieneś zwrócić uwagę aby koszt obsługi w czasie był dla Ciebie jak najbardziej korzystny. Zapraszam do lektury.


Na potrzeby tego wpisu odwiedziłem dzisiaj kilka miejsc z których sporadycznie korzystam lub korzystałem w przeszłości aby sprawdzić jak aktualnie wyglądają koszty domen i ich obsługi. 
Użyłem stwierdzenia sporadycznie dlatego, że na codzień związany jestem z jednym rejestratorem domen, dlaczego? wyjaśnię to w kolejnych akapitach wpisu.

Ile kosztuje domena?

 

Rejestratorzy domen prześcigają się w promocjach dlatego bardzo często możesz spotkać oferty w stylu „3 domeny za darmo”, „5 domen za 0zł”, „3 domeny w cenie jednej” itp. oferty jakże atrakcyjne prawda?

Oczywiście w większości przypadków tak jest, ale musisz zwrócić uwagę na regulamin takich akcji, a konkretnie na to jaki jest koszt odnowienia domeny na rok oraz czy akceptując warunki nie zobowiązujesz się na konieczność odnawiania domeny przez X lat, np. 2 lata lub więcej. Zawsze warto mieć wolny wybór i możliwość rezygnacji z domeny po roku.

Zwróć też uwagę jakich domen dotyczy promocja, często udziału w promocji nie biorą domeny najbardziej popularne czyli z końcówką „pl”

Poniżej przedstawiam Ci tabelkę z aktualnymi cenami domen i kosztem ich odnowienia u konkretnych rejestratorów:

 

Rejestrator

Cena Rejestracji domeny .pl

Cena odnowienia domeny .pl
po roku na kolejny rok

www.nazwa.pl

0 zł

147,60 zł

www.home.pl

1,23 zł

123 zł

www.ovh.pl

12,16 zł

55,44 zł

 

Jak widać na powyższej tabeli nie zawsze atrakcyjna cena za pierwszy rok gwarantuje nam najniższe koszty utrzymania domeny w dalszym czasie dlatego ważne abyś zwrócił na to uwagę, przy wyborze rejestratora.

 

Dlaczego warto rejestrować domeny w jednym miejscu?

 

Na początku wpisu wspomniałem, że jestem związany z jednym rejestratorem, dlaczego?
Już wyjaśniam… aktualnie w panelu mam około 30 domen – posiadanie ich u różnych rejestratorów znacznie utrudniłoby mi pracę, dlatego trzymam je w jednej firmie.

Posiadanie wielu domen u jednego dostawcy daje Ci również pole do negocjacji i chodź nie każda firma się na to godzi to możesz spróbować obniżyć koszty corocznego odnawiania domen.

Firma z którą współpracuje to https://rejestracjadomen.pl/ i chociaż dołączając ją do powyższej tabeli nie wypadła by najtaniej, to nie powiedziane że nie wynegocjowałem sobie dobrych cen 😉

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.