Gdzie kupić domenę?

Gdzie kupić domenę na najlepszych warunkach, na co zwracać uwagę aby nie przepłacić. Jeżeli jesteś na etapie zakupu swojej pierwszej domeny to koniecznie przeczytaj ten wpis.

Domena czyli w zasadzie co?

Nie będę Cię zanudzał, dlatego będzie bez zbędnego pitolenia o technicznych aspektach.

Domena to po prostu adres internetowy, który w założeniu ma kierować na wskazany serwer gdzie znajduje się jakaś zawartość. Najczęściej strona, blog, portal sklep itp. I tyle, uwierz mi więcej nie musisz wiedzieć 🙂

Gdzie kupić domenę?

Miejsc w których wykupisz sobie swój własny adres www jest mnóstwo, kiedy wpiszesz domeny internetowe w google wyświetli Ci się tego sporo. Nie koniecznie wszystkie firmy są godne uwagi i nie koniecznie wszędzie będzie tanio. Dlatego tutaj wchodzę ja cały na biało z listą serwisów, które testowałem i w których aktualnie jest najtaniej (no prawie).

Nazwa domeny

Muszę Ci jeszcze o czymś wspomnieć. Wiem, że wybór domeny może spędzić sen z powiek. 
Sam spędziłem nad tym tydzień, a i tak zmieniałem z trzy razy. Wiem jedno, nie warto bo to i tak nie ma to wielkiego znaczenia.

Jedyne czym się kieruj to jak najkrótszą nazwą i jak najbardziej zapadającą w pamięć. Chodzi o to aby użytkownik mógł ją łatwo zapamiętać i trafić do Ciebie bez konieczności szukania nazwy w google.

Ponadto większość ruchu czy to na stronę czy bloga będzie pochodzić z social mediów lub wyszukiwarki z dostępnych w niej linków.

Gdzie kupić domenę – lista serwisów

Przejdźmy zatem do rzeczy, poniżej znajdziesz listę serwisów, które aktualnie uważam za pewne i w których można za niewielkie pieniądze kupić domenę. Przy każdym serwisie podaję cenę pierwszej rejestracji oraz cenę odnowienia po roku.

Jak sam zauważysz ceny są dość zbliżone, celowo podaję Ci kilku rejestratorów dlatego, że ceny co chwilę ulegają zmianie. To co aktualnie jest najkorzystniejsze u jednego może być za chwilę korzystne w innej firmie.

rejestracjadomen.pl

Koszt pierwszej rejestracji 10zł netto (12zł brutto)
Koszt odnowienia domeny po roku 99zł netto (121,77 brutto)


nazwa.pl

Koszt pierwszej rejestracji 10zł netto (12zł brutto)

Koszt odnowienia domeny po roku 100zł netto (123zł brutto)

lh.pl

Koszt pierwszej rejestracji 9zł netto (11,07zł brutto)

Koszt odnowienia domeny po roku 90zł netto (110,70zł brutto)

cyberfolks.pl

Koszt pierwszej rejestracji 9,90zł netto (12,18zł brutto)
Koszt odnowienia domeny po roku 99zł netto (121,77zł brutto)

zenbox.pl

Koszt pierwszej rejestracji 9,90zł netto (12,18zł brutto)

Koszt odnowienia domeny po roku 89zł netto (109,47zł brutto)

W każdym poście w którym wspominam gdzie kupić domenę zwracam uwagę na cenę jej odnowienia, pamiętaj aby sugerować się bardziej tą ceną, a nie ceną pierwszej rejestracji.

Przy założeniu oczywiście, że nie wykupujesz domeny tylko na rok 🙂

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.