3 cechy w które powinien się uzbroić początkujący bloger

Nie ma złotych rad ani drogi na skróty, są za to pewne cechy które moim zdaniem nie ulegają zmianie przez lata. Dla jednych okażą się banalne innym zmienią spojrzenie na blogowanie. 
A jak będzie z Tobą?

Kiedy zaczynasz wszystko wydaje się trudne

Piszę i mi trochę ten wpis zaczyna pachnieć motywacją, a nie chciałem iść w tym kierunku.

W każdym razie każdy start, początek czegoś nowego wiąże się z pewnym wyzwaniem i jest trudny. Wchodzisz w zupełnie nową dziedzinę i nie masz gwarancji powodzenia, ale spokojnie tak miał każdy kto zaczynał niezależnie od tego gdzie znajduje się dzisiaj.

Początek dla wszystkich jest praktycznie taki sam, zaczynamy od zera dlatego poniżej znajdziesz kilka porad dla początkujących blogerów.

Konsekwencja

Jak wspomniałem powyżej początki bywają trudne dlatego niezbędna jest konsekwencja podejmowanych działań. Jeżeli zacząłeś pisać bloga to musisz być konsekwentny i umieszczać wpisy regularnie.

Nie chodzi o to, że czytelnicy będą czekać na Twoje kolejne wpisy, na początku będziesz miał ich garstkę.

Konsekwencja ma Ci pomóc nie wypaść z rytmu pisania o co na początku bardzo łatwo.
W praktyce wygląda to tak, że odpuścisz sobie dziś, potem jutro aż dojdziesz do wniosku, że jednak to nie dla Ciebie. Niestety tak kończy większość blogerów, to się chyba nazywa słomiany zapał 😉

Własny styl

Z doświadczenia wiem, że na początku dużo obserwujemy i inspirujemy się innymi blogerami, to całkowicie normalne ale…

Postaraj się w tym wszystkim odnaleźć siebie, być może styl pisania jakiegoś blogera jest także Twoim ale na pewno nie jesteście tacy sami. Jesteś wstanie dodać coś od siebie, coś co będzie identyfikować Ciebie jako autora w sieci.

Pomyśl o tym i nie przejmuj się, że nie udaje Ci się pisać jak ktoś inny lub może teksty kogoś innego wydają Ci się bardziej zabawne, profesjonalne, naukowe. (tutaj możesz wstawić wszystko)

Z czasem wyrobisz sobie w 100% swój własny styl i dojdziesz do czegoś co będzie Ci odpowiadać, staraj się jednak być autentyczny i pisać tak jak czujesz. Dlaczego?

Dlatego, że pisanie lub udawanie w tekstach kogoś kim się nie jest zmęczy Cię prędzej czy później i odbierze radość z blogowania. Pamiętaj, że tworzenie ma Ci sprawiać przyjemność, a nie być przykrym obowiązkiem.

Wytrwałość

Ostatnia ale nie najmniej ważna cecha o której powinieneś pomyśleć to wytrwałość.

Wytrwałość to taka bateryjka która ładują sukcesy, jeżeli ich nie ma to jej moc spada i spada. Pytanie jak bardzo pojemna i naładowana jest Twoja bateria wytrwałości i na ile pozwoli Ci działać bez zwątpienia.

Blogowanie to niewątpliwie sport długodystansowy, w którym zwyciężą Ci najbardziej wytrwali.

Nie odpowiem Ci na pytanie ile będziesz musiał czekać na efekt swoich działań, wszystko zależy od planu jaki sobie założysz. Być może już po miesiącu zobaczysz pierwsze efekty w postaci czytelników, a może dopiero po kilku miesiącach. Ciesz się małymi sukcesami, które pokażą Ci że warto to robić.

Jedno jest pewne nie zakładaj, że za pół roku będziesz zarabiał na blogu to strasznie zgubne. Pomyśl o tym jak możesz w przyszłości monetyzować bloga, to bardzo ważne bo narzuci Ci pewien plan działań, ale nie zakładaj że zrobisz to w kilka miesięcy.

Na koniec życzę Ci wszystkich tych cech, a najbardziej konsekwencji i wytrwałości bo one zaprowadzą Cię tam gdzie sobie tego życzysz. Powodzenia.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.