Pomysł na bloga

Szukasz pomysłu na bloga? A może po prostu szukasz potwierdzenia że Twój temat jest tym właściwym? Poświęć chwilę na przeczytanie tego wpisu, znajdziesz w nim kilka propozycji, a być może którąś Cię zaskoczę.


Pomysł na bloga – może spędzać sen z powiek

Ten artykuł będzie nieco luźniejszy. Zastanawiam się ostatnio czy nie wprowadzić na bloga nowej kategorii, w której mógłbym poza poradami pisać również nieco luźniejsze przemyślenia na różne tematy. Przecież nie samą pracą człowiek żyje prawda? 🙂

Zanim przystąpiłem do pisania tego artykułu sprawdziłem z ciekawości, ile osób boryka się wyborem tematyki swojego bloga. Byłem zaskoczony bo jest tego naprawdę sporo, coś co powinno tkwić w nas od zawsze okazuje się nie lada problemem. Mowa oczywiście o wyborze tematyki bloga, lub po prostu pomysłu na bloga – jak zwał tak zwał.

Myślę że wielu blogerów, którzy dzisiaj z powodzeniem blogują mogli w przeszłości również mieć ten problem. O czym pisać? jaki wybrać temat? z pośród których pomysłów wybrać ten najlepszy?

Zakładam, że skoro tutaj trafiłeś możesz również poszukiwać pomysłu na bloga. Napiszę odrazu, że nie będzie w tym wpisie złotych rad ( no może poza jedną – ale o tym poniżej 😉 )

Bedą za to pomysły, może nie oryginalne bo nie o to chodzi. Bedą wskazówki które nakierują Cię na jakiś tor no i na koniec w podsumowaniu coś o czym już wspomniałem.

Skąd wziąć pomysł na bloga?

pomysł na bloga

Może zabrzmi to trywialnie ale najlepsze pomysły podsuwa nam życie i to nie tylko jeżeli chodzi o pomysł na bloga. Dlatego jeżeli nie jesteś pewny lub nie masz zupełnie pomysłu na tematykę to rozejrzyj się dookoła.

Zastanów się, czym się interesujesz? co jest Twoją pasją? a może masz jakieś hobby lub po prostu zdobyłeś wiedzę na jakiś temat i chciałbyś się nią podzielić.

Wszystkie te aspekty warto wziąć pod uwagę, ponieważ najlepszy pomysł to ten z którym Ty sam będziesz czuł się dobrze. Dlaczego? O tym przeczytasz za chwilę, a tymczasem poniżej lista kilku przykładowych pomysłów na bloga.

 • motoryzacja
 • 
podróże
 • fotografia
 • medycyna
 • sport/fitness
 • zdrowe odżywianie
 • kuchnia/kulinaria
 • książki
 • finanse
 • rośliny/ogród
 • projektowanie wnętrz
 • design
 • oczywista oczywistość moda 🙂

Jak pewnie zdążyłeś zauważyć nie ma tutaj nic odkrywczego. Możesz teraz machnąć ręką 
i powiedzieć ,że blogów w tej tematyce są setki i to wszystko już było. No właśnie było i co z tego?

Henry Ford wymyślił samochód. Idąc tym tokiem rozumowania każda kolejna firma machnęłaby ręką, po co robić samochód skoro już ktoś to zrobił. To jest dokładnie ta sama sytuacja tylko nieco inna skala. Pamiętaj że możesz pisać na temat na który pisało już wielu, ale na swój sposób i właśnie w tym tkwi sedno.

Musisz kochać to co robisz

Powrócę tutaj do punktu w którym pisałem, że najlepiej kiedy pomysł na bloga wypływa z Ciebie.

Przez cały czas kiedy piszę ten artykuł mam w głowie Steve’a Jobsa założyciela Apple, dla mnie postać niesamowicie inspirująca i to właśnie jego słowa są tak wymowne w tej kwestii.

Mówiąc o dążeniu do celu powiedział, że musisz kochać to co robisz, ponieważ przyjdzie moment w którym będzie tak ciężko, że tylko pasja pozwoli Ci przez to przejść. Bez niej po prostu się poddasz.

Doskonale sprawdza się to, nie tylko przy blogowaniu ale również przy jakiejkolwiek innej pracy która wymaga od nas samozaparcia i poświęcenia. Dlatego tak ważne jest żebyś wybierając temat na bloga czerpał z serca i głowy, Ty sam najlepiej będziesz wiedział w czym się czujesz dobrze i o czym chcesz pisać.

Przede wszystkim nie kieruj się kasą i net rób tego dla kasy, to najprostsza droga do porażki.
Zysk pojawi się prędzej czy później, ale potrzeba do tego czasu i cierpliwości. Nie przeskoczysz tego w żaden sposób. 


Piszesz i piszesz, a gdzie ten mój pomysł na bloga?


Najlepszy pomysł jest w Tobie, tylko musisz go z siebie wydobyć. Od początku pisałem Ci, że nie będzie tu złotych rad, nie napisze przecież że masz założyć bloga o szachach. Chociaż kto wie pewnie też jest takich kilkanaście przynajmniej 😉

Aby nie pozostawiać Cię bez niczego poniżej daję Ci listę 17 przykładowych tematów na bloga. Wymyśliłem je na poczekaniu tylko po to aby pokazać Ci jak wielkie masz możliwości.

Lista tematów dotyczy różnych kategorii i jeżeli któryś uznasz za warty uwagi to śmiało korzystaj 🙂 Pamiętaj jednak, że Cię nie znam i nie wiem jakie masz pasje i zainteresowania. Nie wiem również jaką wiedzę posiadasz i czym chciałbyś się podzielić z innymi,  a to uważam za najistotniejsze przy doborze odpowiedniego tematu.

1. Biznes – jak otworzyć, prowadzić i rozwijać własną firmę

2. Zdrowe odzywanie – miejsca o których nie miałeś pojęcia w Polsce

3. Podróże – miejsca o których nie miałeś pojęcia w Polsce

4. Biznes – jak remontować dom na własną rękę

5. Gotowanie – wszystko o kuchni włoskiej i nie tylko

6. Podróże – opuszczone miejsca w których wieje grożą

7. Pisanie – jak napisać własny kryminał

8. Zdrowie – jak schudłem 40kg jedząc to na co mam ochotę

9. Sport – moja miłość do piłki nożnej

10. Technikalia – Nowinki technologiczne od doktora gadgeta

11. Finanse – Nauczę Cię zarabiać więcej

12. Psychologia – z dziennika pani z przedszkola

13. Fotografia – zostań fotografem czytając mojego bloga

14. Motoryzacja – 4 kółka od środka czyli z bloga mechanika samochodowego

15. Książki – bibliotekarz recenzuje co ostatnio wpadło mu w ręce

16. Nauka – wszystko o kosmosie dla początkujących

17. Finanse – naucz się inwestować na giełdzie

Na koniec napisze coś jeszcze, również parafrazując wspomnianego Steve’a Jobsa. Dotyczy to nie tylko Ciebie ale również mnie i wszystkich innych niezależnie od tego co robią i chcą robić.


Kiedy masz słabszy moment lub chwile zwątpienia w siebie, musisz sobie coś uświadomić. Wszystkie rzeczy dokoła Ciebie, blogi, strony, telefony, komputery, samochody i cokolwiek tam jeszcze sobie nie wymarzysz, stworzyli ludzie którzy nie są wcale mądrzejsi od Ciebie. Jesteśmy tacy sami, więc do dzieła i powodzenia!

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.