Jak wyłączyć komentarze w wordpress?

Nie wiesz jak wyłączyć komentarze w wordpress? W tym wpisie pokażę Ci jak wyłączyć możliwość komentowania, nie tylko w przyszłych wpisach ale również w tych które już napisałeś.

Jak wyłączyć komentarze w wordpress dla przyszłych wpisów

Po pierwsze aby wyłączyć komentarze dla przyszłych wpisów z lewego menu wybierasz Ustawienia>Dyskusja. Otworzy się karta na której odznaczasz checkbox przy opcji „Zezwól na komentowanie nowych wpisów” (screen1) i klikasz zapisz. Koniec 🙂

Screen 1
Poniżej film na moim kanale YouTube na którym znajdziesz instrukcje jak wyłączyć komentarze w wordpress.

Od teraz każdy nowy wpis, który utworzysz nie będzie miał możliwości komentowania przez czytelników. To oczywiście połowa sukcesu bo jeżeli masz na blogu jakieś wpisy to w nich nadal możliwość komentowania jest włączona.

Uwaga!: Każdy wpis ma niezależną opcje wyłączania komentarzy, oczywiście nie musisz robić tego osobno dla każdego wpisu. Poniżej pokażę Ci jak to zrobić kilkoma kliknięciami.


Jak wyłączyć komentarze w wordpress dla starych wpisów


Po drugie jeżeli chcesz wyłączyć możliwość komentowania Twoich starych wpisów, przejdź do zakładki wpisy z lewego menu. Pierwsze co musisz zrobić to zwiększyć ilośc wyświetlanych wpisów na swojej karcie, jeżeli masz ich więcej niż 20.

jak wyłączyć komentarze w wordpress
Screen 2

W tym celu kliknij w prawym górnym roku Opcje ekranu (screen 2) i zmień liczbę wpisów na dowolną wyższą niż 20 tak aby jednorazowo mieć wyświetlone wszystkie swoje wpisy. (screen 3)

Screen 3

W tym momencie możesz już śmiało edytować opcję wszystkich wpisów jednocześnie, wystarczy zaznaczyć checkbox który zaznaczy wszystkie wpisy i wybrać edycję (screen 4)

Screen 4

Pojawią się opcje edycji wpisów w których wybierzesz Nie zezwalaj na komentarze (Screen 5) i klikasz Aktualizuj.

jak wyłączyć komentarze w wordpress
Screen 5

Jak usunąć komentarze

Usunięcie komentarzy które pozostały sprowadza się do wybrania zakładki komentarze. Zaznaczenie w niej wszystkich komentarze i z menu działania masowe wybrania opcji do kosza.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.