Co to jest afiliacja i w jaki sposób możesz na niej zarobić?

Jeżeli planujesz zarabiać na swoim blogu, interesuje Cię pasywny przychód to koniecznie dowiedz się co to jest afiliacja? Najszybciej zrobisz to czytając ten artykuł 🙂 Zapraszam.

Co to jest Afiliacja?

Afiliacja to jeden z wielu sposobów zarabiania online, o innych pogadamy kiedy indziej teraz wytłumaczę Ci czym dokładnie jest afiliacja.

Chcąc podejść do tematu najprościej, afiliacja to po prostu polecanie, polecasz produkt, usługę lub cokolwiek innego i otrzymujesz za to prowizję. Proste prawda? Jednak zanim opiszę jak się za to zabrać najpierw kilka ważnych faktów.

Czy afiliacja to przychód pasywny?

Zacznijmy od początku, przychód pasywny to taki przy którym zarabiamy nie poświęcając na niego bezpośrednio czasu i uwagi np.:

  • Wynajem mieszkania
  • Inwestycja w akcje
  • Afiliacja
  • Sprzedaż własnej książki

Ale uwaga!


Stu procentowy przychód pasywny nie istnieje!


Co to znaczy?

Oznacza to tyle, że każdy z wymienionych powyżej rodzajów przychodów wymaga od Ciebie trochę pracy najcześciej na samym początku. Różni się to tym, że wykonujesz prace raz, a potem czerpiesz z niej korzyści w czasie.

To podstawowa różnica miedzy np. pracą na etacie, w tym modelu jeśli nie pracujesz nie zarabiasz, a w przychodzie pasywnym możesz już tylko doglądać efektów. Takim przychodem jest właśnie afiliacja.

Afiliacja jest przychodem pasywnym

co to jest afiliacja

Raz dobrze zaplanowana afiliacja może przynosić Ci zyski przez wiele lat. Wiele firm ma programy partnerskie niezależnie od branży w jakiej się obracasz lub na tematy które piszesz znajdziesz sobie program afiliacyjny.

Zobacz jak prosto to działa, użytkownicy którzy trafiają na Twojego bloga klikają w linki afiliacyjne, kupują produkty, a ty za każdorazowy zakup otrzymujesz prowizję, prawda że proste? No pewnie tylko jak się za to zabrać?

Afiliacja jak się za nią zabrać?

1. Zacznij od listy produktów tożsamych z Twoim blogiem, pisząc bloga o medycynie nie będziesz reklamował kosiarek prawda?

2. Następnie sprawdź czy firmy, których produkty wybrałeś mają własne programy partnerskie. Bardzo często bezpośrednia afiliacja u producenta pozwoli Ci uzyskać większe prowizje.

3. Sprawdź duże firmy zajmujące się afiliacją, być może firma którą masz na liście z nimi współpracuje.

4. Załóż konta w programach i zacznij linkować ze swojego bloga.

Kiedy zacząć?

Już! Wiem co powiesz, że masz mały ruch na blogu.

Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Jeżeli zaczniesz już teraz i zapomnisz to za jakiś czas kiedy Twój blog się rozwinie możesz się zdziwić ile zarobiłeś.

Pisz artykuł promocyjne i umieszczaj linki afiliacyjne, czytelnicy z czasem się pojawią, a wtedy Ty będziesz gotowy 🙂 Nie ma sensu czekać.Ile mogę zarobić na afiliacji?

Jeżeli chodzi o procent który otrzymujesz jest różny najczęściej od 5-30% czasami więcej.

Oczywiście im większy procent tym lepiej, nie patrz jednak na to bo tutaj efekt robi skala czyli ilość czytelników którzy przewiną się przez Twojego bloga. W tym wypadku śmiało można powiedzieć, że górnej granicy zarobków nie ma 🙂

Jeżeli interesują Cię porady jak zarabiać na blogu zapraszam Cię do obserwacji mojego instagrama, tam znajdziesz sporo porad które nie zawsze znajdują się na blogu. Link do mojego instagrama znajdziesz po prawej stronie lub po prostu kliknij tu: 
Do zobaczenia 🙂

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.