Szablony wordpress

Szablony WordPress

Wybór odpowiedniego szablonu stanowi nie lada wyzwanie. Z pozoru przyjemną i prostą czynność niewątpliwie utrudnia ilość dostępnych na rynku propozycji.

Sytuacja ta przywodzi mi na myśl przeszukiwanie banków zdjęć, gdzie wybór jest jeszcze większy. Nie raz spędzałem godziny na poszukiwaniach tego jednego odpowiedniego zdjęcia na stronę klienta. Jak to się mówi, coś za coś poświęcony raz czas kiedyś się zwróci.

Można na to spojżeć dwojako, z jednej strony poświęcanie sporo czasu na jedno zdjęcie to głupota. Z drugiej natomiast, dobrze wybrane zdjęcie może „nieść” cały projekt. Być jego rdzeniem i spowodować, że klient wybierze właśnie ten, a nie inny. Wtedy możemy stwierdzić, że było warto.

Podobnie sytuacja ma się gdy chodzi o szablony wordpress, czasami warto poświęcić trochę więcej czasu aby wybrać ten najbardziej odpowiedni. To nam się później zwróci z nawiązką.

Pamiętaj, że dobry szablon jest wstanie zatrzymać większą liczbę użytkowników, a co z tym idzie sprzedawać więcej.

Wybieram szablon

Utworzyłem tą podstronę aby nieco uprościć wybór szablonu wszystkim tym, którzy tutaj trafią (przynajmniej mam taką nadzieje 🙂 )

Poniżej znajdziesz podział na kategorie według branż, w każdej znajdziesz po kilka szablonów wordpress, które starannie wybrałem bo…

No właśnie, mój wybór kierowany jest najczęściej wyglądem i funkcjonalnością. Jestem grafikiem i na punkcie wizualnym mam zboczenie, jeżeli chodzi o design na pewno nie znajdziesz tutaj jakiegoś „syfu”. Grafik napewno nie płakał jak projektował.

Pod tym względem króluje u mnie minimalizm. Uwielbiam czysty design na który patrząc odczuwa się lekkość. W parze oczywiście musi też iść odpowiednia funkcjonalność szablonu,
ale o tym poniżej.

Kategoria szablonu pod pewnymi względami determinuje jakie dany szablon będzie posiadał funkcje, dlatego właśnie taki podział szablonów przyjąłem jest prościej i szybciej.

Najważniejsze przecież jest to czego Twój klient lub Ty wymagacie od strony, a wiadomo że bedą to zupełnie inne wymagania dla strony marketingowej jak i dla sklepu odzieżowego. Kategoria jest tutaj kluczem, jak przeczysz kilka różnych będziesz wiedział dokładnie o czym piszę.

Na dole znajdziesz listę kategorii z linkiem do każdej z nich, to linki do wpisów które umieściłem na blogu. Niektóre są nowsze a niektóre starsze, co jakiś czas staram się dodawać nowe lub aktualizować istniejące. Zastanawiam się też czy nie wprowadzę w przyszłości oznaczenia danego roku. Zobaczymy. Tymczasem zapraszam i mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie.
Powodzenia.

Poniżej znajdziesz szablony wordpress z podziałem na kategorie

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.