Jaki hosting wybrać?

Szukasz odpowiedniego hostingu dla Twojej strony www? Nie wiesz jaki hosting wybrać i czym się kierować? Zapraszam, w tym wpisie znajdziesz niezbędne informacje, które pomogą Ci wybrać idealny hosting.


Czym się kierować przy wyborze hostingu?

Na rynku mamy bardzo duży wybór firm hostingowych od tych mało znanych po duże firmy mające swoje centra danych. Jaki hosting wybrać aby potem nie żałować?

Jak mawiał klasyk „Musisz sobie zadać zajebiście ważne pytanie…” i nie chodzi tutaj o to co lubisz w życiu robić. Zapewne wiesz jaką stronę, sklep czy bloga chcesz stworzyć i czego oczekujesz od hostingu w przyszłości. Tymi kryteriami powinieneś się właśnie kierować.

Już na początku powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że kiedyś ruch na Twojej stronie może się znacznie zwiększyć. Wtedy najprostszy serwer może okazać się za słaby i właśnie dlatego sugeruję wybierać opcję pośrednią, a nie tą najtańszą.

Poniżej zaprezentuje Ci cztery opcje hostingu z których miałem okazję korzystać, dla celów osobistych lub dla moich klientów.

Nazwa.pl

Serwis nazwa.pl na aktualnie promocje która pozwala nam skorzystać przez pół roku za darmo z pakietu Hosting Cloud Basic i Hosting Cloud Start natomiast Hosting Cloud Business w cenie 200 zł netto.

Po pół roku okres promocyjny się kończy i możemy wykupić kolejne pół roku w niższych cenach, odpowiednio 50 zł netto za Cloud Basic, 100 zł za Cloud Start i 200 zł za Business.

Tak wygląda zestawienie tego w Tabeli:

Promocja 6mcOdnowienie 6mcNormalna cena / rok
Cloud Basic0 zł50 zł200 zł
Cloud Start0 zł100 zł400 zł
Cloud Busisness200 zł200 zł800 zł

A tak wygląda zrzut ze strony nazwa.pl

Cennik hostingu nazwa
Screen 1

W tym przypadku polecałbym serwer Cloud Basic wydaje się w zupełności wystarczający na początek, jednocześnie specyfikacja daje nam zapas na przyszłość.

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z usług nazwa.pl możesz użyć kodu rabatowego który da Ci 20% zniżki.

cq43-4774-7744

Link do hostingu: https://www.nazwa.pl

Warto zawsze zwrócić uwagę czy dany plan posiada limit transferu, domen czy kont mailowych.

Zenbox.pl

Tutaj opcje pakietowe są nieco droższe jednak to co wyróżnia ten hosting to genialna obsługa klienta 24h na dobę, która niejednokrotnie może Ci się przydać w weekendy.

Zwróć uwagę że każdy z poniższych pakietów jest ograniczony ilością wejść użytkowników. 
Pomijając kwestie ograniczenia to przy takim rozwiązaniu masz pewność że serwer wytrzyma taką ilość, a po drugie przy takiej ilości odwiedzin nie ma się czym przejmować tylko cieszyć 🙂 Na pewno zarobi na siebie 🙂

Poniżej jak wyglądają pakiety cenowe:

Jaki wybrać hosting - zenbox
Screen 2

Zwróć uwagę że do każdego planu otrzymujesz gratis certyfikat SSL.

SSL – Certyfikat bezpieczeństwa potwierdzający szyfrowanie danych przesyłanych miedzy użytkownikiem a serwerem.

Link do hostingu: https://zenbox.pl


Linuxpl.com


Hosting Linuxpl oferuje aż 5 planów cenowych (Screen3)

Plany hostingu linux-o
Screen 3

Myślę że cenowo jest najmniej atrakcyjny w porównaniu do tego co pokazałem do tej pory. Pierwsze dwa plany bym odrazu odrzucił, ze względu na bardzo małą przestrzeń dyskową i limit transferu.

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest opcja nr 3. w promocyjnej cenie 89 zł netto/rok. Zwróć jednak uwagę że regularna cena tego rozwiązania to 249 zł netto co już nie czyni go tak atrakcyjnym w porównaniu do konkurencji.


Link do hostingu: https://linuxpl.com

Blink.pl

Blink to hosting należący do większej grupy ogicom.pl został przez nią wykupiony kilka lat temu więc ma wsparcie większego gracza na rynku. Plany hostingowe wyglądają tutaj następująco:

Jaki hosting wybrać blink pl
Screen 4

Parametry planów są bardzo dobre i w obecnych cenach promocyjnych jest to znakomita opcja hostingu. Jednak kiedy zerkniemy na ceny regularne nie jest już tak kolorowo.

Pierwszy z przedstawionych planów jest w zupełności wystarczający, bez żadnych limitów 60GB powierzchni dyskowej to na początek w zupełności wystarczy.

Tak jak jednak wspomniałem na tle konkurencji jeśli nie patrzeć na promocję wychodzi troszkę drożej.

Link do hostingu: https://blink.pl

Jaki hosting wybrać?

Podsumowując najkorzystniejszą opcją nie biorąc pod uwagę promocji jest, opcja zenbox.pl w planie 5k unikalnych użytkowników.

Natomiast chcąc skorzystać z promocji i potem płacić nieco więcej, najbardziej kusząca jest propozycja od nazwa.pl a zaraz potem blink.pl.

Jeżeli chcesz tylko przetestować hosting wybrałbym nazwa.pl natomiast  jeżeli planujesz dłuższą współpracę i chcesz  związać się na dłużej sugeruj się zawsze ceną regularną.

Z racji że ceny hostingu są w ciągłej rotacji co jakiś czas odnawiam ten artykuł podając aktualną datę: 13.11.2019, czasami jednak  może się okazać że ceny nie są już aktualne a ja nie zdążyłem tego wychwycić, więc z góry proszę o wybaczenie 🙂 Tymczasem pozdrawiam serdecznie, do przeczytania w następnym artykule.

Blogujesz? Mam dla Ciebie listę narzędzi które pokochasz.

Pobierz darmowy e-book.